وب سرویس پیام کوتاه


وب سرویس چیست؟

وب سرویس کاربرد عام ندارید و بیشتر برای نامه نویسان و کاربردهای حرفه ای صورت می گیرد. وب سرویس این اجازه را می دهد تا مدیریت پیام کوتاه توسط خود شما انجام شود اما برای انجام امور داخلی آن (مثل دریافت پیام کوتاه، ارسال پیام کوتاه و …) به سرور آریا اس ام اس متصل شود و از آن استفاده کند.

 		
وب سرویس پیام کوتاه چگونه کار می کند؟

در وب سرویس درخواست های کاربران مبنی بر ارسال پیام کوتاه توسط برنامه ی کاربر به سرور شرکت آریا اس ام اس ارسال می گردد و از آنجا به سمت مخابرات هدایت می شود. همچنین پیام هایی که به شماره ی شما ارسال می شود از طریق مخابرات به سرورهای شرکت آریا اس ام اس ارسال می گردد و سپس به برنامه کاربر ارسال می گردد.

 استفاده از وب سرویس پیام کوتاه در نرم افزارها و سیستم ها

نرم افزارهای کاربردی: برنامه های کاربردی برنامه ایی هستند که کاربران می توانند با استفاده از آنها کارهای معینی را انجام دهند. در زیر برخی از نرم افزارهای کاربردی که می توانید از طریق آنها از وب سرویس آریا اس ام اس بهره برد را شرح داده ایم:

 • نرم افزارهای حسابداری و انبارداری: ارسال پیام به مشتریان هنگام صدور فاکتور، ارسال پیام هنگام سر رسید چک ها، اقساط و….
 • اتوماسیون های اداری: ارسال پیام هنگام ارجاع یک نامه اداری ، ارسال پیام  به ارباب رجوع هنگام تغییر وضعیت درخواست او و ….
 • نرم افزارهای آموزشی: ارسال نمرات، زمان بندی کلاس ها، کنسلی کلاس ها و امتحانات و…
 • نرم افزارهای رصد کننده: نرم افزارهای که وضعیت خاصی را دائما دنبال می کنند و در صورت بروز تغییر وضعیت ، پیام کوتاه مبنی بر تغییر وضعیت ارسال می کند.
 • نرم افزارهای تلفن همراه: ایجاد سیستم داخلی پیام کوتاه در نرم افزارهای مخصوص گوشی تلفن های هوشمند و تبلت ها در سیستم عامل های اندروید و iOS
 • نرم افزارهای سیستم نهفته: استفاده از پیام کوتاه در چیپست های و میکروکامپیوترهای نهفته در برخی سیستم ها مانند سیستم های حضور و غیاب، دزدگیر و …
 • نرم افزارهای امنیتی: ارسال پیام کوتاه از طریق آنتی ویروس ها، فایروال ها و نرم افزارهای امنیتی هنگام بروز یک رخداد امنیتی یا اعلام وضعیت کنونی

سیستم ها:  از طریق وب سرویس آریا اس ام اس می توانید سیستم های مورد نیاز خود را طراحی کنید و از آنها در انجام کارهای معینی استفاده کنید. برخی از سیستم ها عبارتند از:

 • سیستم تشخیص هویت کاربران: راه اندازی سیستم تبادل پیام کوتاه تاییدیه با کاربر جهت تایید شماره وی
 • سیستم نظرسنجی: راه اندازی سیستم های اختصاصی سنجش افکار عمومی و نظرسنجی از طریق وب سرویس
 • سیستم مسابقات: راه اندازی سیستم های خاص مسابقات و قرعه کشی از طریق پیام کوتاه مانند مسابقات تلویزیونی
 • سیستم های عضوگیری و مدیریت کاربران: ایجاد سامانه های عضوگیری و مدیریت آنها و برقراری ارتباط با آنان
 • سیستم های پاسخگویی: برقراری سیستم های پاسخگویی هوشمند و پاسخ مناسب یا پیگیری پیام های دریافتی
 • سیستم های هوشمند: استفاده در سیستم های با هوش مصنوعی برای انجام تصمیم و ارسال یا دریافت اطلاعات خاص از طریق پیام کوتاه
ویژگیهای وب سرویس پیام کوتاه آریا اس ام اس

پشتیبانی از کلیه زبانهای برنامه نویسی:   سیستم ها و پروتکل های وب سرویس آریا اس ام اس به صورت استاندارد و تخصصی طراحی و پیاده سازی شده اند  به همین دلیل از تمامی زبان های رایج برنامه نویسی پشتیبانی می کند. بنابراین شما می توانید با هر یک از زبان های برنامه نویسی از وب سرویس های آریا اس ام اس استفاده کنید و  از قابلیت های شرکت آریا اس ام اس بهره مند شوید.  برای هر زبان برنامه نویسی نمونه کدهای آن بطور مجزا وجود دارد. پس از دریافت وب سرویس نمونه کدهای در اختیار شما قرار می گیرد.

ارائه وب سرویس به همراه یک پنل پیام کوتاه: اگر نسخه ی پایه وب سرویس آریا را تهیه کرده باشید به طور رایگان سیستم وب سرویس هم در اختیار شما قرار می گیرد. به این ترتیب شما قادر خواهید بود از طریق قسمت گزارشات وضعیت پیام هایی که از طریق وب سرویس و بدون استفاده از سامانه ارسال شده است را مشاهده کنید.

پشتیبانی از کلیه اپراتورها:  وب سرویس آریا  اجازه ی استفاده از تمامی اپراتور ها و پیش شماره ها  را به شما می دهد. پس از دریافت وب سرویس می توانید شماره ی خود را با هر کدام از پیش شماره های ۵۰۰۰ ، ۳۰۰۰ ، ۲۰۰۰ ، ۱۰۰۰ ،۰۲۱ را باهم سفارش دهید. شرکت آریا اس ام اس  با پشتیبانی از کلیه پیش شماره ها و اپراتورها این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا هر زمان که بخواهید بتوانید به اپراتور مورد نظر خود به آسانی متصل شوید.

تلاش برای ارسال پیام کوتاه:  در صورت وجود اختلال در شبکه های تلفن همراه و عدم ارسال پیام، پیام های ارسال نشده در سیستم سرور شرکت آریا اس ام اس باقی مانده و  هنگام بر قراری مجدد ارتباط پیام دوباره ارسال می گردد. عمل ارسال پیام در صورت وجود اختلال باز هم تکرار می شود تا پیام ارسال شود.

راه اندازی و استفاده سریع:  فعال سازی وب سرویس آریا اس ام اس در سریعترین زمان و حداکثر یک روز کاری در اختیار شما قرار می گیرد و شما از آن پس می توانید در برنامه های خود از آن استفاده نمایید.

راهنمایی اینترنتی و تلفنی از وب سرویس:  تیم پشتیبانی فنی وب سرویس شرکت آریا  اس ام اس در هر لحظه از کار با وب سرویس، اگر با مشکل خاصی مواجه شدید شما را در رفع موضوع بوجود آمده یاری می کند. سیستم تیکتینگ و پشتیبانی تلفنی با آماده ارائه خدمات در این زمینه است.

سایر ویژگیها:
 • عدم دریافت هزینه برای پیام‌های دریافتی
 • عدم دریافت هزینه بابت نرم افزار و شماره برای سالهای آتی
 • عدم محدودیت زمانی در مصرف اعتبار شارژ پیامک
 • عدم وجود محدودیت برای ارسال و دریافت پیام کوتاه به هر تعداد
 • ارتباط با تمام شبکه‌های تلفن همراه کشور برای ارسال و دریافت پیام کوتاه از قبیل همراه اول، ایرانسل، رایتل و …
 • بازگشت اعتبار ارسال های فیلتر شده
 • امکان انتقال خط ها و شماره های خریداری شده به سامانه های دیگر در آینده

قابلیت های وب سرویس پیام کوتاه قاصدک

ارسال پیام کوتاه تکی یا گروهی: یکی از مهم ترین و پرکاربردترین قابلیت های وب سرویس آریا اس ام اس ارسال پیام به صورت تکی و گروهی است. در هربار  استفاده از این برنامه آرایه ای از شناسه پیام کوتاه ها یا کد خطا به شما بر می گردد که بوسیله آن می توانید از وضعیت پیام ارسالی مطلع شوید. برخی قابلیت های این دستور عبارتند از:
– امکان ارسال در آینده
– نحوه دریافت و نمایش پیام کوتاه بر روی گوشی تلفن همراه گیرنده (ذخیره شده در حافظه یا موقت)

وضعیت پیام کوتاه های ارسالی:  با استفاده از دستور مربوطه وضعیت پیام های  ارسال شده از نظر رسیده به گوشی، نرسیده به گوشی، تحویل به مخابرات، فیلتر شده و غیره قابل دریافت است.

دریافت پیام: با هر بار استفاده از این دستور پیام های رسیده، دریافت می شود.  از طریق این دستور می توان وضعیت پیام دریافتی را به خوانده شده یا نشده تغییر داد تا در اجرای مجدد این دستور فقط پیام کوتاه های خوانده نشده دریافت شوند.

دریافت اخبار: وب سرویس آریا  امکان ارائه اخبار مرتبط با پیام در ارتباط با کندی، قطعی و سایر اختلال های مخابراتی را دارد و آن را از طریق استفاده از دستور مربوطه در اختیار شما قرار می دهد.

قابلیتهای ارسال پیام کوتاه انبوه از طریق وب سرویس: وب سرویس آریا دستورات زیادی را برای ارسال پیام های انبوه درنظر گرفته است که می توان گفت همه نیازهای شما را جوابگو خواهد بود. تعدادی از این قابلیت ها به شرح ذیل است:

ارسال به محدوده کدپستی خاص: با استفاده از این دستور می توان پیام کوتاه خود را به محدوده ای از گیرندگان که چند رقم کدپستی آنها یکسان است ارسال کرد. همچنین این دستور امکان ارسال پیام کوتاه به کل شماره ها یا تعداد خاصی از آنها را بصورت اتفاقی و از طریق پارامترهای ورودی آن فراهم می کند.

دریافت تعداد شماره ها مربوط به محدوده کدپستی: قابلیتی که متناسب با ارسال پیام کوتاه به محدوده کدپستی خاص است و از طریق اجرای این دستور تعداد شماره های موجود در یک محدوده کدپستی در اختیار شما قرار می گیرد تا در صورت لزوم نسبت به ارسال پیام کوتاه به آنها اقدام شود.

دریافت اسامی استانها و شهرها: وب سرویس آریا از طریق دستورات جداگانه لیست استانها و شهرها را در اختیار شما قرار می دهد تا در صورت لزوم برای ارسال به آنها اقدام نمایید.

دریافت تعداد شماره های شهر خاص: قبل از اینکه بخواهید به کل یک شهر پیام کوتاه ارسال نمایید می توانید تعداد شماره های آن شهر را بصورت کلی یا بصورت تفکیک جنستی و سنی دریافت نمایید و پس از آن نسبت به ارسال پیام کوتاه به آن شهر اقدام نمایید.

ارسال پیام به شهر خاص: چنانچه بخواهید از طریق وب سرویس به یک شهر خاص پیام کوتاه ارسال نمایید پس از دریافت اسامی آنها از طریق فرمان قبلی امکان ارسال پیام کوتاه به کل موبایل های آن شهر بصورت اتفاقی یا ترتیبی وجود دارد.

ارسال براساس سن و جنسیت به شهر خاص: اجرای این فرمان متناسب با فرمان قبلی است و امکان ارسال بر اساس سن و جنسیت را به یک شهر خاص فراهم می کند.

لغو ارسال پیام انبوه: چنانچه پیامی را برای ارسال در آینده تعیین نموده اید با اجرای این دستور و قبل از رسیدن زمان ارسال می توانید ارسال آن پیام در آینده را لغو نمایید.

روشهای اتصال به وب سرویس

شرکت آریا اس ام اس دو روش رایج برای ارتباط با وب سرویس آریا را در اختیار شما قرار می دهد. این روشها SOAP و Rest  هستند که روش SOAP نسبت به Rest کاملتر و قابلیت های بیشتری دارد. پس از دریافت وب سرویس راهنمای کامل فنی و نمونه کدهای هر دو روش در اختیار شما قرار می گیرد.

 

تعرفه ها

هزینه وب سرویس آریا اس ام اس  به همراه یک نسخه پنل پیام کوتاه  ۵۰۰۰۰۰ ریال و هزینه وب سرویس بدون پنل ۲۰۰۰۰۰ ریال است.  پس از خرید وب‌سرویس، دسترسی های لازم، راهنما و کدهای نمونه در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برای راه اندازی وب سرویس پیام کوتاه یا طرح سوال دراین باره با ما تماس بگیرید.